29 maja z okazji zbliżającego się ,,Dnia Dziecka" zorganizowane zostały kreatywne zabawy dla dzieci klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Gościszce. Poprowadziła je świetnie Pani Paulina - animatorka. Zajęcia te oprócz zabaw ruchowych, konkursów sprawności i gier zespołowych oferowały cukrową watę, tatuaże i baloniki-zabawki. Dziękuję dzieciom za udział i nauczycielom za opiekę. Oto kilka fotografii z naszego spotkania.
"Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów." Amo Jones
Archiwum bloga
sobota, 30 maja 2026
wtorek, 26 maja 2026
Warsztaty wykonywania ogródków kwietnych z okazji ,,Dnia Matki"
18 maja uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Zielonej odwiedzili naszą bibliotekę, by pod okiem pani instruktorki wykonać ogródki kwietne na ,,Dzień Matki". Wiklinowe koszyczki zostały napełnione odpowiednią ziemią, następnie dzieci posadziły w nich kolorowe kwiaty i ozdobiły mchem, motylkami i kamieniami. Wszystko to stworzyło piękne kompozycje, które mam nadzieję zostaną z radością przyjęte przez wszystkie mamy.
czwartek, 21 maja 2026
Afrykańska przyroda - spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem
Afryka to kontynent, który budzi mnóstwo emocji. Znajduje się tam np. największa pustynia na świecie - Sahara, która zajmuje część aż jedenastu państw, 25 procent wszystkich ptaków na świecie mieszka właśnie tam, a największe ich nagromadzenie istnieje w Tanzanii. Warto również wspomnieć o ogromnej różnorodności kultur, oraz jej egzotycznej faunie i florze.
Niezawodny podróżnik, dziennikarz i fotograf pan Robert Gondek opowiadał uczniom klas V i VI o afrykańskiej przyrodzie. Dzieci miały także możliwość poznania kilku zwrotów w języku suahili, którego od kilku lat uczy się pan Robert. Jest on miłośnikiem gór, dzikiej przyrody oraz świetnym gawędziarzem.
Z podróży po wspomnianym kontynencie nasz gość przywozi figurki zwierząt, naszyjniki, bransolety, kawy i wiele innych rzeczy, które można było nabyć po spotkaniu. Zachwycały fotografie zwierząt i przyrody Afryki zamknięte w widokówkach. Biblioteka zakupiła album autorstwa Roberta Gondka - dostępny do wypożyczenia. Dziękuję za obecność dzieciom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Zielonej oraz OSP Zielona za udostępnienie sali na nasze spotkanie.
środa, 13 maja 2026
Animacje dla dzieci z okazji ,,Tygodnia Bibliotek"
11 maja uczniowie z klasy ,,0" i dzieci z przedszkola w Zielonej razem z paniami nauczycielkami odwiedziły naszą bibliotekę. Czekały tutaj na najmłodszych gry i zabawy prowadzone przez animatorkę panią Paulinę. Oprócz kreatywnych zajęć wyśmienicie wszystkim smakowała owocowa cukrowa wata. Każde dziecko powracające z bibliotecznego spotkania mogło się też pochwalić ciekawym tatuażem. Dziękujemy wszystkim za spotkanie.




























